Posted on

Warto poznać walory smakowe poszczególnych serów, jednocześnie znaleźć taki rodzaj który przypadnie nam najbardziej do gustu.

Oczywiście różne rodzaje serów mają nie tylko swoiste przeznaczenie, ale niekiedy wyróżniają się na tyle ich ewentualnego zastosowania i wykorzystania, zwłaszcza twardości oraz miękkości, co to takiego oznacza? Mianowicie spójrzmy na poszczególne rodzaje serów właśnie z takiej perspektywy, najbardziej twarde to wszelkie odmiany parmigiano, również twarde ale mniej od nich to ementalery. Półtwarde to gouda a półmiękkie roquefort lub miękkie camembert, większość z nas zapewne słyszała o ich istnieniu, ale czy miała okazję wykorzystać lub skosztować? Różne rodzaje serów możemy dodać nie tylko do naszych surówek, kanapek czy poszczególnych potraw jak makaron lub pizza, ale również co ciekawe do zup albo jako ogólny dodatek. Dlatego zanim zdecydujemy się na wykorzystanie poszczególnej odmiany sera, to sprawdźmy czy będzie on nie tylko pasował ale najzwyczajniej umożliwi nam uzyskanie jasno sprecyzowanego efektu. W końcu bardzo twardy ser raczej nie sprawdzi się w dużych kawałkach jako dodatek na kanapce, jego starcie lub rozpuszczenie to coś o czym powinniśmy pomyśleć jednocześnie zadbać. Pamiętajmy, iż różne rodzaje serów wymagają nie tylko specyficznego procesu ich tworzenia, ale zwłaszcza czegoś ważniejszego a mianowicie przechowywania ich w niezbędnych warunkach. Kupujmy więc sery świeże, lub takie które możemy rzeczywiście wykorzystać w określonym czasie, jednocześnie nie będziemy się martwić iż utracą one wszystkie swoje walory smakowe. W naszym kraju powoli przekonujemy się do tego, iż różne sery nie tylko opłaca się stosować ale przede wszystkim urozmaicają nasze dotychczasowe menu, wprowadzając coś zupełnie odmienne czy też wręcz niespotykanego. Postarajmy się więc, i w naszym przypadku spojrzeć na różne sery z perspektywy tego co nam w stanie zaoferować, zwłaszcza gdy idzie o ich niespotykany w wielu przypadkach i nieznany dla nas smak.

Ser możemy wykorzystać przy przyrządzaniu wielu potraw

Niech więc wszystkie powyższe kwestie, sprawią iż z czasem wybór sera stanie się dla nas nie tylko znacznie prostszy ale pozwoli nam na wybranie takiego który w pełni przypadnie nam do gustu, również w kontekście ewentualnego smaku. Możemy być pewni, iż pozwoli nam to nie tylko na docenienie tego iż na rynku znajdują się różne rodzaje serów ale przede wszystkim odnalezienie w nich nowego smaku, takiego jaki dotychczas był nam obcy a nawet zupełnie w wielu sytuacjach nieznany.