Posted on

Co kraj, to obyczaj i nie inaczej podchodzi się do tradycyjnej kuchni a więc potraw jakie cieszą się tam sporą popularnością czy uznaniem.

Oczywiście tradycyjne dania w Holandii również bezpośrednio odnoszą się do tego państwa, nijako jego historii ty tego z czym jest ono nijako powiązane. Doskonałym tego przykładem są tak tradycyjne dania w Holandii jak stamppot, a więc utłuczone ziemniaki raz z gotowanymi warzywami, gehatbal czyli mięso wołowe i wieprzowiną, erwtensoep która smakiem i metodą jest bardzo podobna do polskiej grochówki. Inne tradycyjne dania w Holandii to również hachee gdzie znów spotkamy duszoną z cebulą wołowiną oraz tompouce czyli przysmak a la deser niemal identyczny jak nasze napoleonki. Pewnie, że tradycyjna dania w Holandii nawiązują nie tylko do historii ale przede wszystkim poszczególnych przypraw o jakie są wzbogacone. Tutaj stawia się nie tylko na zdrowe ale i smaczne odżywianie, co zresztą nie powinno stanowić żadnego zaskoczenia, Holendrzy nie tylko o to dbają lecz starają się zachować pewne niezbędne co za tym idzie standardy w kontekście wartości odżywczych. Stawiają raczej w swojej kuchni na prostotę oraz warzywa z jakimi mają styczność niemal każdego dnia, duże znaczenie ma tutaj przemysł rolniczy a także hodowla wieprzowiny czy wołowiny która jest widoczna na każdym kroku. Zaleca się skosztowanie każdemu takich tradycyjnych dań holenderskich, gdyż najzwyczajniej w świecie są one unikalne w kontekście innych regionów, państw czy miejsc w których pragniemy docenić kulinarny aspekt. Trudno nie zgodzić się z opinią, iż tradycyjne dania w Holandii są nawiązaniem do sytych posiłków, w końcu bazowanie na ziemniakach, warzywach, cebuli czy właśnie mięsie jakim jest wołowina lub wieprzowina są tego doskonałym przykładem.

Kuchnia holenderska jest bardzo ciekawa i smaczna

Kuchnia holenderska jak wspomniano powyżej jest nie tylko interesująca pod względem serwowanych dań, ale ciekawa oraz smaczna z czym jak najbardziej trzeba się zgodzić. Tylko ten kto pozna tradycyjne dania w Holandii może nie tylko posiadać o niej odpowiednie zdanie, ale przekonać się o tym iż rzeczywiście tak właśnie jest. Jak najbardziej nie wszystkie dania w Holandii zostały przedstawione powyżej, tutaj duże znaczenie ma aspekt poszczególnych regionów w których przebywamy. Niech więc kiedy zarezerwujemy bus Polska Holandia, tradycyjne dania staną się dla nas szansą i okazją aby doświadczyć smaku poszczególnych potraw, jakie zapewne w niejednym przypadku co zrozumiałe przypadną nam do gustu.