Posted on

Już od dłuższego czasu, odchudzanie w twoim przypadku nie przynosi zadowalającego rezultatu, a nawet powoduje iż pojawia się cały czas efekt jojo co za tym idzie nie wiesz co zrobić aby najzwyczajniej w świecie nie popełnić już takiego błędu?

Oczywiście efekt jojo może nas nie tylko zniechęcić do tego by dalej podążać w kierunku gubienia zbędnych kilogramów, poprawy wizualnego wyglądu naszego ciała czy nawet pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Mało tego, efekt jojo to nic innego jak przybranie ponownie na masie nawet znacznie więcej po okresie kiedy zgubiliśmy już kilka kilogramów, co więc powoduje iż dochodzi do takich sytuacji? Najczęściej nasza niewiedza, w wielu przypadkach nie wiemy jak przeprowadzić proces odchudzania z uwzględnieniem długofalowego podejścia. Tutaj nie ma raczej szansy na to by w krótkim czasie nie tylko zgubić zbędne kilogramy ale zrobić to w prosty i łatwy sposób, bez wysiłku, diety, odpowiednich zmian w naszym codziennym życiu czy nastawienie na inne w tym aspekcie rozwiązania. Dlatego jeżeli nie chcemy aby dopadł nas efekt jojo, to postarajmy się nie powielać tych samych błędów co inni a skupić się na tym co w tej sytuacji jest najważniejsze, czyli na opracowaniu indywidualnego planu działania. Jednak jak to zrobić skoro nie posiadamy żadnego doświadczenia, tym samym wiele osób obawia się iż wybranie jednej z diet czy postawienie na aktywność w adekwatnej postaci może zupełnie jeszcze bardziej minąć się z celem? W dzisiejszych czasach nie ma co szukać rozwiązania dalej niż u dietetyka, to właśnie on w większości przypadków służy nie tylko nam pomocą ale ma wszelkie niezbędne predyspozycje, kompetencję oraz umiejętności by nam pomóc.

Chcesz uniknąć efektu jojo?

Jeżeli więc zależy nam na tym, aby nie pojawił się efekt jojo to postarajmy się nie tylko zminimalizować ryzyko ale przede wszystkim postępować w odpowiedni sposób, co to oznacza? Mianowicie wsparcie wspomnianego dietetyka, trenera personalnego czy zastosowanie innych rozwiązań które nie tylko są korzystne z perspektywy tego co pozwalają osiągnąć ale wdrożenie takich działań przyniesie zamierzony efekt. Stawiajmy więc na skuteczne, bezpieczne i efektywne odchudzanie, normowanie wagi ciała które nie doprowadzi do przybrania niemal natychmiast z powrotem kolejnych kilogramów. Takie podejście ma nie tylko sens, lecz minimalizuje to co w tej sytuacji jest najważniejsze a mianowicie tego iż wystąpi efekt jojo, a ten jak wiemy może nas zniechęcić do dalszego odchudzania lub sprawić, iż przybierzemy na wadze.